Jdi na obsah Jdi na menu
 


IPTV

Vysílání přes internetový protokol
Jako IPTV nelze rozhodně označit klasické internetové vysílání pro PC, jako je například streamované vysílání na webu ČT24 nebo Óčko TV. IPTV (Internet Protocol Television) je totiž televizním vysíláním přes internetový protokol, které se přenáší vysokorychlostním internetovým připojením.

Uzavřená síť
Televizní vysílání přes internetový protokol je uzavřenou sítí, ke které mají přístup pouze předplatitelé. IPTV tedy funguje na podobném principu jako digitální kabelové vysílání. Dostupnost IPTV v místě vašeho bydliště je přitom závislá na dostupnosti vysokorychlostního připojení, kterým je IPTV přenášena.

Výhody IPTV
V rámci IPTV si můžete předplatit i některé vámi vybrané televizní programy či samostatné přímé přenosy. IPTV vám dále přináší větší pestrost nabídky televizních programů i možnost sestavit si vlastní televizní program. Vedle toho, že budete sledovat televizi přes internetový protokol, můžete současně surfovat po internetu a také přes internet telefonovat (např. VoIP telefonie v rámci sítě UNET).

Příjem IPTV
Pro příjem IPTV potřebujete v prvé řadě přípojku k vysokorychlostnímu internetu nebo optickou síť. V případě, že vás zajímá, zda bude moci vaše domácnost přijímat televizní vysílání přes internetový protokol, můžete si tuto skutečnost ověřit online na webových stránkách většiny poskytovatelů. Poskytovatelé IPTV vám rovněž prodají, pronajmou nebo doporučí modem a set-top-box, které jsou dále třeba pro příjem IPTV.

IPTV lze sledovat i zdarma
V rámci datové sítě UNET můžete sledovat více než 30 televizních programů a poslouchat 11 rozhlasových programů. Tato nabídka se přitom dále rozrůstá o nové programy a služby. Televizi navíc do svého osobního počítače nemusíte vůbec instalovat, přehrává se přímo ve webovém prohlížeči. V rámci sítě UNET je IPTV dostupná na webových stránkách tv.unet.cz.
Televizi po internetu můžete klidně vyzkoušet právě teď. Tuto službu totiž UNET u některých vybraných tarifů nabízí zdarma. Stačí, když se při prvním spuštění na stránkách tv.unet.czzaregistrujete, a následně vám bude přidělen účet.

Speciální funkce
IPTV v rámci datové sítě UNET obsahuje také speciální funkce. Jde například o pauzu, díky které můžete sledovaný pořad pozastavit až na šedesát minut a později pokračovat v jeho sledování. O probíhajících a následujících pořadech vás bude také průběžně informovat elektronický programový průvodce. K dalším doprovodným službám patří rovněž televizní archiv, video na vyžádání, videopůjčovna či placené pořady.